Praha Jeruzalém

V pondělí odsoudil Hamasem řízený vojenský soud šest Palestinců k smrti za údajnou spolupráci s Izraelem.

Od: Associated Press a World News News

Kromě šesti rozsudků smrti, které teroristická skupina Hamas v pondělí nad Palestinci vynesla, za údajnou "spolupráci" s Izraelem, odsoudil soud také dalších osm obžalovaných z Gazy k trestům vězení na různě dlouhodu dobu.

Verdikty výše zmíněných šesti případů byly spojeny s odhaleným nájezdem izraelského komanda minulý měsíc, při němž bylo zabito sedm členů palestinské teroristické skupiny a jeden izraelský důstojník.

Hamas říká, že obžalovaní byli do tohoto incidentu zapleteni.

Toto bylo nejvíc rozsudků vynesených během jediného dne od té doby, co islámská teroristická organizace v roce 2007 násilně převzala kontrolu nad územím od Palestinské samosprávy.

Od roku 2007 Hamas oficiálně popravil 28 Palestinců, většinu za obvinění z podpory izraelských bezpečnostních a zpravodajských služeb.

Hamas je však podezřelý z hromadného porušování práva tím, že měl nechat popravit desítky dalších podezřelých "kolaborantů" mimosoudně. Hamas nedodržuje zásady právního státu, nezajišťuje spravedlivé soudní procesy a negarantuje základní lidská práva na územích, která jsou pod jeho kontrolou.

 

03. 12. 2018 22:01 106 Daniel Žingor Zdroj: World Israel News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem