Praha Jeruzalém

Prezident Rivlin, náčelník štábu IDF Aviv Kochavi, oslavili sederovou večeři se 400 osamělými vojáky.

Od: Arutz Sheva, 20.4.2019 21:21

Izraelský prezident Reuven Rivlin v pátek oslavil Pesach s náčelníkem štábu IDF generál poručíkem Avivem Kochavim a 400 osamělými vojáky z asi 35 zemí v zařízení Yahad-United pro izraelské vojáky (UFIS) v Givat Olga v Hadeře.

Ke skupině se přidal současný šéf UFIS generálmajor v záloze Yoram Yair, ředitel pro vzdělávání brigádní generál Zvika Faireisen a generální ředitel UFIS brigádní generál v záloze Ilan Tal.

Rivlin u sederové večeře řekl: „Jsem potěšen, že mohu slavit tento sváteční večer s vámi, milí vojáci. Naši předkové oslavovali první Pesach, když vycházeli z Egypta a šli do Izraele a to znamenalo jejich přechod z otroctví ke svobodě. Dnes je Pesach svátek, kde se rodiny scházejí k sederovému jídlu. My jsme vaše rodina a vy jste naše rodina. Vy jste část nás a my jsme součástí vás."

„Člověk nedosáhne svobody přes noc. Svoboda je trvalé úsilí – duchovní i fyzické. Také dnes musíme chránit naši svobodu a naše právo žít ve státu Izrael. Proto stále potřebujeme silnou armádu. Jeden každý z vás pochází z jiného prostředí, ale všichni jste se rozhodli dát sebe ve prospěch židovského lidu a státu Izrael.“

"Navzdory obtížím, že jste vojáci, a ještě víc tím, že jste osamocení vojáci, jste se rozhodli sloužit státu, abyste nás ochránili. Jste stateční a báječní lidé. Je mi velkou ctí, že tu dnes večer mohu sedět s vámi, s náčelníkem generálního štábu a vedoucím UFIS, generálmajorem Yoramem Yairem. Myslím, že myšlenka mít sederovu večeři s vámi, muži a ženami IDF, tady v Givatu Olga je fantastická, je to příležitost pro nás dát vám něco zpět."

 

21. 04. 2019 05:05 81 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem