Praha Jeruzalém

Předseda PA ztrhal mírový plán Trumpovy vlády: Nepředkládejte nám iluze.

Autor: Elad Benari, 28.5.2019 5:09

Předseda Palestinské samosprávy Mahmúd Abbás v pondělí na slavnostním ceremoniálu v Ramalláhu řekl, že izraelsko-palestinský arabský mírový plán Trumpovy administrativy „skončí v pekle“.

Podle zpráv Axios, Abbás řekl, že každý, kdo chce řešit palestinskou otázku, musí začít s řešením jejího politického aspektu, „a nesnažit se prodávat iluze miliard dolarů“.

"Dohoda staletí" nebo také dohoda hanby skončí v pekle a ekonomický projekt, který připravují na příští měsíc, skončí v pekle stejně tak... řekli jsme, že tuto schůzku a její výsledky nepřijmeme, protože prodávají iluze, které k ničemu nepovedou,“ zdůraznil předseda PA.

Abbás se odvolával na ekonomické setkání „Mírem k prosperitě“, které se bude konat 25. a 26. června v Bahrajnu. Vedoucí představitelé Bílého domu minulý týden uvedli, že Trumpova administrativa plánuje zveřejnit ekonomickou část svého mírového plánu na Blízkém východě právě během tohoto setkání.

PA okamžitě oznámila, že bude hospodářskou konferenci bojkotovat, a to ústy svého „ministra informací“ Nabila Abú Rudeineha, který řekl, že konference bude bezvýznamným setkáním a součástí nesmyslného plánu.

Výkonný výbor OOP v neděli vyzval svět, aby bahrajnskou konferenci bojkotoval a řekl, že „nesplnomocnil žádnou stranu k jednání za palestinský lid“.

Abbás a další představitelé PA administrativu USA bojkotují, protože prezident Donald Trump prolomil desetiletí konsensu a v prosinci 2017 uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele.

PA odmítla americký mírový plán dříve, než byl zveřejněn a tvrdí, že je zaujatý ve prospěch Izraele.

 

28. 05. 2019 05:46 141 Daniel Žingor Zdroj: Arutz Sheva - Israel National News

Klíčová slova

Buďte v obraze

Přihlaste se k zasíláni novinek emailem