Praha Jeruzalém

Izraelské jednotky dnes poblíž Hebronu zastřelily čtyři Palestince. Vojáci dostali varování o možném útoku čtyř teroristů, potom zahlédli ve tmě čtyři muže a začali střílet. Poblíž těl našli vojáci pilu a zařízení na stříhání drátu, což ukazuje, že muži chtěli vniknout do židovské vesnice Kirjat Arba. Palestinci tvrdí, že šlo o dělníky, kteří se vraceli z kamenolomu.


V Džanínu zabili Izraelci při přestřelce ozbrojeného Palestince, kterého později identifikovali jako šestnáctiletého syna místního vůdce Islámského džihádu. V boji, který vypukl po vstupu jednotek do utečeneckého tábora, byli zraněni další dva ozbrojenci.


Ve vesnici Tubas u Džanínu vystřelily izraelské vrtulníky tři rakety na automobil, kterým jeli dva teroristé z Brigády mučedníků od Al-Aksa. Jeden terorista byl zabit a druhý zraněn. Zemřeli ale také čtyři civilisté – dva v autě a dvě děti, které zasáhla raketa, která minula cíl. Armáda vyjádřila lítost nad civilními ztrátami na životech. Palestinský ministr Saíb Irikát nazval útok „brutální vraždou“.

01.09.2002 00:00 2

Klíčová slova