Praha Jeruzalém

Včera večer v Tel Avivu došlo k masivní explozi, která byla o dvě minuty později následována další. Šlo o útok palestinských sebevražedných útočníků, nejničivější za posledních šest měsíců. Podlehlo mu dvaadvacet lidí a více než sto dalších bylo zraněno. Teroristé opásaní výbušninami zaútočili v půl sedmé večer místního času v přelidněné čtvrti plné obchodů a restaurací nedaleko starého centrálního autobusového nádraží. Blízké okolí je domovem desítek tisíc zahraničních dělníků a mnoho z nich bylo mezi obětmi. Jedna z bomb vybuchla v blízkosti restaurace s rychlým občerstvením.

Množství zahraničních dělníků pracujících v Izraeli nelegálně se nyní potýká s dilematem, zda navštívit nemocnici, aby se nechali ošetřit nebo aby tam navštívili své přátele a riskovat to, že by mohli být zadrženi policií a následně deportováni. Média se snaží jejich obavy rozptýlit – vyzývají je, aby navštěvovali své přátele v nemocnici a volali jim, a ubezpečují je, že jim nikdo neublíží. Otázkou zůstává, proč palestinští teroristé zaútočili v oblasti, kterou obývá tolik cizinců.

Několik hodin po atentátu došlo k útoku izraelských helikoptér na domnělé výrobny zbraní v Gaze. Helikoptéry na objekty vystřelily nejméně čtyři střely. Pět lidí bylo zraněno.

06.01.2003 00:00 4