Praha Jeruzalém

Člen Knessetu za Arabské hnutí pro změnu, Ahmed Tibi, označil zákon za nehumánní, protože brání sňatkům mezi Izraelci a Palestinci, a řekl, že kdyby platil v době, kdy se ženil, tak by nemohl získat občanství pro svou manželku.

Ehud Jatom, člen Likudu, zase informoval na základě zprávy Avi Dichtera, ředitele zpravodajské služby Šin Bet, že došlo (zvláště ve východním Jeruzalému) k 19 případům zneužití modré identifikační karty, získané Palestinci na základě spojení rodin, k teroristickým útokům, které si vyžádaly životy 87 lidí. Podle Jatoma jsou žádosti převážně od palestinských mužů, kteří se chtějí připojit k manželkám, občankám Izraele, zatímco v arabském světě je zvykem, že se žena připojuje k muži.

Mluvčí Knessetu, Ruby Rivlin, oponoval zákonu s tím, že „dělá jedince vinným, dokud neprokáže nevinu.“ Na jeho otázku, zda současné zákony dovolují odmítnutí žádosti, protože takto jsou všichni šmahem odsouzeni, odpověděl Juri Štern, člen strany Národní jednota a předseda bezpečnostní komise Knessetu, že v mnoha případech o možném nebezpečí nejsou předem žádné známky.

Yossi Sarid, poslanec za stranu Merec, varoval, že tato část vyvolá protesty v mezinárodním společenství.

31.07.2003 00:00 2