Praha Jeruzalém

Bezpečnostní síly v úterý ráno dopadly deset palestinských uprchlíků a osob podezřelých z terorismu při zátazích ve vesnicích a městech na Západním břehu.

V Pásmu Gazy zaútočili Palestinci na hlídku u Rafáhu palbou protitankovými raketami a střelbou na pozice armády.

Při bitkách s jednotkami izraelské armády bylo zabito osm Palestinců a třicet zraněno. Stalo se v okolí Rafáhu, osady Necarim a kibucu Nahal Oz. Z vojáků nebyl nikdo zraněn. Ke střetu došlo také v městě Gaze. Vojáci zde údajně také zasáhli asi deset ozbrojených Palestinců. Tato akce byla vedena v rámci boje proti teroristickým buňkám ostřelujícím židovské osady v Pásmu Gazy. Tři ze zastřelených mužů byli palestinští policisté.

Operace probíhají v plném proudu také na jihu Pásma Gazy, kde vojáci hledají tunely, v nichž jsou nastraženy výbušniny. Armádní mluvčí dále oznámil, že byli zabiti další dva Palestinci, kteří se pokoušeli umístit v oblasti bomby. Již loni v prosinci se podařil útok na armádní pozici u Rafáhu pomocí 1000kg nálože připravené v podzemním tunelu v blízkosti zdi tohoto stanoviště. Nikdo sice nebyl zraněn, ale stanoviště bylo zničeno. K zátahu byl dán povel kvůli varováním, že se Palestinci pokoušejí vykopat a naplnit výbušninami obdobný tunel.

12.02.2004 00:00 4