Praha Jeruzalém

Ben Gurionovo letiště uzavřelo dlouhou ranvej č. 26 kvůli obavám z útoků proti letadlům, která musejí při sestupu k přistání provádět velký oblouk nad palestinskými vesnicemi.

Izraelské bezpečnostní síly zůstávají ve vysokém stupni pohotovosti kvůli hrozbám pomsty ze strany Hamásu. Vojáci zvýšili své počty a posílili hlídky na Západním Břehu, zvýšená ostraha se týká i větších izraelským měst a v nich zejména míst s vysokou koncentrací obyvatel jako jsou nádraží, nákupní centra apod. Na Západním břehu bylo zatčeno sedmnáct Palestinců včetně jedné podezřelé ženy. Jednotky vnikly v úterý v noci také do Pásma Gazy s cílem ničit zařízení používaná teroristy k provádění útoků. Jednotky v Pásmu objevili těla dvou Palestinců oblečených do maskovacích uniforem a vyzbrojených puškami, kteří se v noci pokusili proniknout do židovské osady Morag. Vojáci muže spatřili a vystřelili na ně, ale nalezli je až při ranní prohlídce oblasti. Na jednotky v Rafáhu byla odpálena protitanková střela. Zranění nebyla hlášena.

Pondělní noční akce armády v Pásmu Gazy byly zaměřeny na prevenci možných útoků raketami Kassam, ale i přesto Palestinci odpálili dvě tyto rakety do negevské pouště. Jedna z nich dopadla beze škod na území židovské osady a druhá do volného prostoru v poušti. Na různých místech útočili Palestinci na Izraelce a jejich vozidla kamením. U Ofry došlo i na střelbu na projíždějící autobus a osobní vůz. Nikdo nebyl zraněn, ale v autě bylo několik zásahů.

24.03.2004 00:00 2