Praha Jeruzalém

Izrael zpomaluje své stahování z pěti palestinských měst v Judsku a Samaří. Důvodem jsou minometné útoky palestinských teroristů, jimiž Palestinci reagují na zabití desetileté dívky v Gaze. Izrael tato obvinění popírá s tím, že dívka byla zabita při oslavné střelbě samotných Palestinců. Izraelský ministr obrany Šaul Mofaz řekl svému palestinskému protějšku Muhammadu Dahlanovi, že pokud palestinská samospráva nemůže zvládat teroristické skupiny v Gaze, tak není důvod pro stahování vojáků z Judska a Samaří. Armáda se však i přesto v následujících dnech stáhne na zkoušku z Ramalláhu. Bude-li klid, stahování bude pokračovat.

01.02.2005 00:00

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho tedy se svými přáteli! Případně děkujeme za Vaši štědrost…
Další možnosti najdete na stránce podpořte nás.

150 Kč
350 Kč
1500 Kč
Jiná částka