Praha Jeruzalém

Vedoucí američtí evangelíci vytvářejí organizaci, prostřednictvím které všichni proizraelští křesťané budou moci vystupovat jednotě v podpoře židovského státu.

Pastor John C. Hagee ze San Antonia v Texasu založí Christians United for Israel, Křesťané sjednocení pro Izrael, (CUFI) na konferenci s názvem „Summit on Israel“ v kostele Cornerstone příští úterý.

Texaský kostel má místa pro 5000 věřících a sdružuje zhruba 17 000 členů, ale hostit bude podstatně menší kongregaci: duchovní vůdce přibližně 30 milionů amerických křesťanů. „Pomýšlíme na CUFI jako na křesťanskou verzi AIPAC [American Israel Public Affairs Committee],“ řekl Hagee pro Jerusalem Post. „Potřebujeme být schopni okamžitě reagovat na Washington. Musíme spojit síly a mluvit jako jedna skupina a hýbat se jako jedno tělo, abychom mohli reagovat na krizi, které bude Izrael v blízké budoucnosti čelit.“

Hagee odmítl specifikovat o jakou krizi se má jednat s poznámkou, že Izrael nějaké čelí „každý den kdy vyjde slunce.“ Na vrcholu programu CUFI je něco co pastor nazývá „Biblické téma“, jmenovitě to co on sám považuje za mylnou politiku výměny části biblické země za mír, což například AIPAC opomíjí.

Hagee říká, že CUFI zamýšlí „vzájemně reagovat s vládou ve Washingtonu“ a přesvědčit je, aby „přestali nutit Izrael vzdát se země pro mír. Kromě faktu, že tento postup nefunguje, má Izrael na zemi biblický mandát. Teď, když byla Gaza dána Hamásu, má Hamás vojenskou základnu zhruba tisíc yardů od Jeruzaléma.“

04.02.2006 00:00