Praha Jeruzalém

Izrael – Olmert: méně než 36 mandátů bude zklamání
Zastupující premiér Ehud Olmert v interview pro Ynet sdělil, že odhaduje zisk 36-40 křesel v Knessetu pro svou stranu Kadima v nadcházejících volbách, a dodal, že jakýkoli počet pod 36 by byl zklamáním. Olmert dále řekl, že i po izraelském stažení by byl palestinský stát vytvořen s „vnitřní dohodou a mezinárodní podporou.“
(Ronny Sofer, Guy Benyovits)

Izraelsko-palestinský konflikt – 2 rakety Kássam vypáleny na Izrael; žádná zranění
Palestinci v severní Gaze vypálili v pátek časně ráno dvě rakety Kássam směrem k západnímu Negevu; řádná zranění nebo škody nebyly hlášeny. První raketa zjevně dopadla na volné prostranství; varovný systém „červený rozbřesk“ (Red Dawn) byl aktivován při ospálení druhé rakety, ale její dopad na Izrael nebyl zaznamenán.
(Ynet)

Izraelsko-palestinský konflikt – 10 útoků zápalnými lahvemi
Palestinec hodil Molotovův koktejl na izraelské vozidlo severně od Jeruzaléma. Nebyla hlášena zranění ani škody. V oblasti nyní hlídkují vojáci. Čtyři zápalné lahve hodili Palestinci na vozy u komunity v oblasti Modiin. Dvě zápalné lahve byly hozeny na vozidlo u čerpací stanice na silnici 443. Zápalný prostředek hodili Palestinci také na izraelské vojáky u hebronské křižovatky. Dvě zápalné lahve hodili Palestinci ve čtvrtek na vůz jedoucí po hlavní dálnici na severu Západního břehu u Nábulusu. Ani v těchto případech nedošlo ke zraněním nebo škodám.
(Efrat Weiss) (upraveno)

24.03.2006 00:00 2