Praha Jeruzalém

Izraelská armáda nemá podle šéfa generálního štábu Dana Haluce konkrétní zpravodajské informace o nějakém teroristickém útoku plánovaném před volbami, ale jsou zde varování a na základě toho zůstáváme ve zvýšené pohotovosti. (Hanan Greenberg)

Palestinci hodili na izraelský vůz jedoucí u vesnice Abud u Ramalláhu zápalnou lahev. Vůz byl lehce poškozen, zranění však při incidentu hlášena nebyla. (Efrat Weiss)

Palestinské zdroje v Pásmu Gazy oznámily, že při přestřelce mezi izraleskou armádou a skupinou teroristů u hraničního plotu na severu Gazy byli zabiti dva Palestinci. Jeden byl členem Mučednických brigád Al Aksá, křídla hnutí Fatáh, a druhý členem Brigád Al Kuds, vojenského křídla Islámského džihádu. Ti dva zjevně zamýšleli nastražit výbušninu nebo provést útok, ale byli zasaženi tankovou střelou. Představitelé armády oznámili, že po teroristech střílelo také letectvo. Ve voze v Pásmu Gazy byl zabit jeden Palestinec a druhý zraněn. Muži byli členy Mučednických brigád. (Ali Waked, Hanan Greenberg)

Izraelská armáda zadržela během noci v neděli na Západním břehu 18 hledaných Palestinců. Jde o členy Hamásu (9), Islámského džihádu (1), Lidové fronty pro osvobození Palestiny (1) a Tanzim (5). Dva Palestinci byli zadrženi kvůli držení zápalné láhve. (Ynet)

Izralští vojáci hlídkující na kontrolním stanovišti u hebronské jeskyně Makpela zadrželi dva Palestince s noži a předvedli k výslechu. V neděli to byl již třetí případ, kdy byl u Palestinců na přechodu či kontrolním stanovišti nalezen nůž. (Efrat Weiss)

V Tel Avivu byl odvrácen možný útok pobodáním nožem na Centrálním autobusovém nádraží. Bezpečnostní hlídka zadržela Palestince s dýkou, který při výslechu přiznal, že plánoval pobodat Židy. Muž byl předán k výslechu bezpečnostní službě Šin Bet. (Avi Cohen)27.03.2006 00:00