Praha Jeruzalém

Kanada – B′nai Brith: Antisemitické incidenty na vzestupu
Židovská organizace monitorující antisemitické aktivity v Kanadě ve středu sdělila, že počet incidentů za uplynulý rok byl celkově druhý nejvyšší za třiadvacetiletou historii jejich evidování. Organizace B′nai Brith Canada oznámila, že v roce 2005 bylo na jejich hokré lince proti nenávisti oznámeno 829 antisemitických incidentů. Rekordní počet 857 byl zdokumentován v roce 2004 (AP).

Izraelsko-palestinský konflikt – V Gaze zabit další terorista
Palestinské zdroje v Gaze tvrdí, že ve čtvrtek ráno byl v centrální Gaze během ostřelování izraelskou armádou zabit třetí terorista Islámského džihádu. Teroristé byli podle vyjádření představitelů armády zabiti při pokusu umístit bombu u bezpečnostní zdi severně od přechodu Kissufim.
(Ali Waked)

Izraelsko-palestinský konflikt – Raketa vypálena na jednotky v Gaze
Na izraelské jednotky projíždějící kolem elektrického hraničního plotu v jižní Gaze byla vypálena protitanková střela. Nebyly hlášena žádná zranění ani škody.
(Hanan Greenberg)

Izrael – Ptačí chřipka objevena v údolí Jordánu
Ministerstvo zemědělství oznámilo, že testy provedené u mrtvol kuřat nalezených včera v Kaotu v údolí Jordánu potvrdily úmrtí ptáků na ptačí chřipku. Oblast byla včera uzavřena a dnes ráno byla kuřata z vesnice stažena.
(Meital Yasur Beit Or)

Izrael – Mrtvoly ptáků z Coranu nebyly infikovány ptačí chřipkou
Testy provedené Ministerstvem zemědělství odhalily, že ptačí pozůstatky nalezené u komunity Coran v srdci Izraele nebyly infikovány virem ptačí chřipky. Předtím bylo oznámeno, že virus byl identifikován v komunitě Bekaot v údolí Jordánu.
(Meital Yaur Beit-Or)

Izraelci a Palestinci projednávali zvládání ptačí chřipky
Vysocí izraelští zdravotniční a zemědělští představitelé se sešli ve středu večer v Erecu s jejich palestinskými protějšky na jednání o koordinaci a řízení spolupráce. Představitelé projednávali šíření ptačí chřipky do Pásma Gazy. Izrael se plánuje přidělit Palestincům 100 ochranných oděvů, aby osoby přicházející do styku s mrtvými ptáky nebyly vystaveny viru.
(Hanan Greenberg)

23.03.2006 00:00 4