Praha Jeruzalém

Americký realitní magnát Donald Trump nechá brzy postavit další vež, „Trump Plaza Tower“, v samotném srdci Ramat Ganu (předměstí Tel Avivu). Trump dokazuje, že má velký zájem o Izrael. Říká se, že plánuje výstavbu 70ti-patrového mrakodrapu v Ramat Ganu a investice do hotelů v Netanje.

Mrakodrap v Ramat Ganu se stane nejvyšší budovou v Izraeli a nahradí tak původní továrnu na cukrovinky, Elite. Historie sídla rozhodně neupadne v zapomnění. Podle nejnovějších zpráv bude ve spodních patrech budovy umístěno muzeum čokolády.

Plánuje se postavení mrakodrapu, v jehož nižších patrech budou kanceláře a v horních patrech luxusní byty. Zaváděcí cena jednoho bytu se bude pohybovat kolem jednoho milionu amerických dolarů. Trump pravidelně svým jménem zaštiťuje realitní plány za podíl na prodejích a zdroje v izraelském stavebním průmyslu věří, že je toto právě taková dohoda. Mrakodrap postavený namísto staré budovy, bude o šest pater vyšší než původní nejvyšší stavba v Izraeli, Sha´ar Ha´ir (Brána města). Tento víkend se Trump sešel se starostkou Natanje, Miriam Feyerbergovou, v Miami na Floridě. Dohodli se prozatím na výstavbě hotelu Trump v Izraeli. Hotel se tak stane součástí plánu na oživení turismu, který zahrnuje osm hotelů a tři prázdninové vesnice v Netanje. Trump je v Izraeli dobře znám kvůli své televizní reality show „The Apprentice“ (Nováček či Učeň). Ve zmíněné show spolu soupeří skupina konkurentů o vysoký manžerský post v jednom z Trumpových komerčních podniků. Odpůrci jsou „vyhozeni“ a vyloučeni ze hry. Vítěz programu je smluvně „najat“ pro Trumpovu organizaci na dobu jednoho roku.

10.03.2006 00:00