Praha Jeruzalém

Britský ministr zahraničí Jack Straw řekl, že Británie chce zachovat „normální vztahy“ s Palestinskou vládou vedenou Hamásem. Během své návštěvy v Saudské Arábii Straw řekl :“Hamás nyní vede Palestinskou vládu a my máme zájem o normální vztahy s nimi, tak jako jsme je měli s předchozí vládou. (Ynet)

Ve čtvrtek ráno bylo ze severu Pásma Gazy vystřeleno pět raket Kassám směrem na západní Negev. Jedna z raket padla do moře, jiná přistála poblíž Nativ Hasara a další tři padly do otevřeného prostoru. Zranění hlášena nebyla. (Shmulik Hadad)

Člen Tanzimu a člen Národní fronty pro osvobození Palestiny byli zadrženi v Ramaláhu. Během operace Palestinci stříleli na vojáky. Nejsou zprávy o zraněních. Další hledaný Palestinec byl zadržen poblíž Hebronu. (Ynet)

Egypt ve středu naléhal na vládu Hamásu, aby uznala předchozí dohody s Izraelem, aby mírové rozhovory mezi oběma stranami mohly pokračovat. Byl to nejpřímější požadavek Egypta, který vůči Hamásu vyslovil od jejich vítězství v lednových volbách. Egypt dříve žádal, aby svět dal Hamásu více šancí změnit své pozice, které zahrnují odmítání uznat Izrael a podporu násilí. (Reuters)

Kadima a Strana Práce obnoví koaliční rozhovory ve čtvrtek. Rozhovory skončily v úterý nedorozuměním nad otázkou minimální mzdy. Strana práce požaduje její zvýšení. (Attila Somfalvi)


20.04.2006 00:00 15