Praha Jeruzalém

Poslanci Strany Práce, kteří se setkali v úterý večer v Tel Avivu, vyjádřili potřebu jmenování náměstka ministra obrany. Koaliční strany se na základě žádosti Šasu shodly, že v současné vládě nebude jmenován žádný náměstek ministra obrany. (Attila Somfalvi)

Poslanci Strany Práce se dozvěděli, že dohadovací výbor konečně přesvědčil Kadimu, aby zahrnula do koaličních ujednání článek o tom, že příští vláda bude evakuovat ilegální základny na Západním břehu. (Attila Somfalvi)

Koaliční rozhovory strany práce a Kadimy pokračují. Některé problémy zůstávají nevyřešeny. Předseda strany práce Amir Perec to prý řekl ostatním funkcionářům na setkání v Tel Avivu. Nevyřešeny zůstávají některé diplomatické záležitosti. Současně se Straně práce podařilo prosadit některé socioekonomické postoje, řekl Perec. (Attila Somfalvi)

V Den vzpomínky na holocaust řekl velitel Izraelské armády Dan Haluc na slavnostním setkání:“Nebudeme prosit ostatní o milodary, abychom ubránili sami sebe. Už nikdy nedovolíme, aby naši lidé byli vymazáni ze země. Haluc dodal, že „v tento den dostávají prohlášení lídrů světového terorismu vedených Iránci nový rozměr a vyžadují od nás, abychom byli připraveni a na pozoru.“ (Ynet)

Palestinci hodili na vozidlo cestující severozápadně od města Ramaláhu na Západním břehu molotovův koktejl. Nejsou zprávy o zraněních. Izraelská armáda kontroluje oblast a hledá v ní osoby, snažící se proniknout do Izraele. (Efrat Weiss)

26.04.2006 00:00