Praha Jeruzalém

Vůdce Strany práce Amir Perez a ministerský předseda Ehud Olmert se mají sejít dnes v Jeruzalémě v 10.30. Cílem setkání je dokončit koaliční rozhovory mezi Stranou Práce a Kadimou (Attila Somfalvi)

Vrtulník Izraelské armády vystřelil raketu na vozidlo vezoucí členy Islámského džihádu v Pásmu Gazy, sdělují Palestinské zdroje. Podle zprávy  byla jedna osoba zraněna, ale všechny osoby ve vozidle útok přežily (Ali Waked)

38 letý muž byl pobodán poblíž hlavního autobusového nádraží v Tel Avivu. Oběť utrpěla mírná zranění a byla převezena do nemocnice. Policie zahájila šetření ohledně incidentu. (Avi Cohen)

Odvolací úřad Strany práce rozhodl, že hlavní výbor strany bude volit ministry pomocí tajných voleb: buď volením nebo seznamem, který předloží Amir Perez. Poté, co členové strany zvolí metodu, proběhnou tajné volby. (Attila Somfalvi)

Při proslovu na Mezinárodní soutěži ve znalostech Bible řekl ve středu ve své Jeruzalémské kanceláři Ehud Olmert, současný ministerský předseda, že míru nelze dosáhnout ani navrácením území ani tím, že si je Izrael ponechá.“Někdy je realita komplikovaná“, řekl Olmert.“V částech naší země žije jiný národ, a proto se musíme rozhodnout, zda ztratit identitu Izraele jako židovského státu nebo zda se vzdát území, aby Izrael zůstal tak, jak je. Všechna území od řeky Jordánu až k moři jsou, v mých očích, neoddělitelnou součástí naší země a nemohou nám být z historické perspektivy odňata.“(Ronny Sofer)

27.04.2006 00:00