Praha Jeruzalém

Raketové čluny izraelského námořnictva ostřelují oblasti v Pásmu Gazy používané teroristickými buňkami odpalujícími rakety Kássam. (Hanan Greenberg)

Palestinec podal v New Yorku žalobu na Palestinskou samosprávu s tím, že byl mučen kvůli napomáhání Izraeli zmařit teroristický útok. (AP)

Izraelská armáda distribuovala v Pásmu Gazy letáky varující obyvatele, aby se drželi mimo místa sloužící teroristickým buňkám k odpalování raket. „Pro vaši bezpečnost zůstaňte mimo oblasti a teroristické elementy provádějící ostřelování,“ varuje leták. (Ynet)

Dva izralští vojáci byli lehce zraněni během operace zaměřené na zatýkání teroristů v Nábulusu. Jedna osoba podezřelá z terorismu byla zadržena. Jeden Palestinský ozbrojenec byl zabit. Dalších 12 podezřelých bylo zatčeno na jiných místech na Západním břehu. (Ynet)

Izraelská armáda umístí v Pásmu Gazy další raketovou baterii ve snaze potlačit odpalování raket Kássam z této malé pobřežní oblasti. Armáda dosud odpalovací plochy Kássamů ostřelovala pouze jedinou baterií. (Hanan Greenberg)

Bezpečnostní představitelé ve čtvrtek sdělili, že rok 2006 je ve srovnání s rokem 2005 svědkem ostrého nárůstu protiteroristických varování. Ministr obrany Šaul Mofaz nařídil bezpečnostnímu establišmentu vystupňovat před svátky Pascha protiteroristické aktivity. (Hanan Greenberg)


07.04.2006 00:00 2