Praha Jeruzalém

Eli Jišaj, ministr průmyslu, obchodu a práce, podepsal ve středu dohodu zakazující od ledna zaměstnávání zahraničních pracovníků v hotelech v Ejlátu. Dohoda zahrnuje zvýhodnění pro Izraelce, aby tato místa přijali. Hotelům však bude dovoleno najímat specializované šéfkuchaře v etnických restauracích. Zahraniční pracovníci v Ejlátu dostanou upozornění sedm měsíců před ukončením jejich pracovních poměrů a bude jim přidělena kompenzace a plné sociální výhody. Pracovníci vlastnící platné pracovní povolení budou moci v zemi zůstat a najít si práci v jiném odvětví. Jišaj sdělil, že „dohoda napomůže snížit počet zahraničních pracovníků a nahradit je izraelskými zaměstnanci a zároveň zabrání narušení místní ekonomiky.“

08.06.2006 00:00

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho tedy se svými přáteli! Případně děkujeme za Vaši štědrost…
Další možnosti najdete na stránce podpořte nás.

150 Kč
350 Kč
1500 Kč
Jiná částka