Praha Jeruzalém

Bezpečnostní kabinet v úterý rozhodl o pokračování „intenzivních bojů“ proti Hizballáhu včetně „zásahů proti teroristickým strukturám a jejím programům, operačním kapacitám a bojovým materiálům s cílem přivést unesené vojáky zpět do Izraele“ a odvrátit od Izraele hrozbu raketových útoků.

Program kabinetu pro vypořádání se s libanonskou krizí zahrnuje ideální politické řešení: bezpodmínečné propuštění zadržovaných vojáků Udiho Goldwassera a Eldada Regeva; zastavení raketové palby proti občanům Izraele; úplné uplatnění rezoluce Bezpečnostního výboru OSN č. 1559, která zahrnuje odzbrojení teroristů, suverenitu libanonské vlády nad svým územím a rozmístění libanonské armády podél hranic s Izraelem.

V otázce vypořádání se s Palestinci rozhodl kabinet o pokračování operací proti Hamásu a dalším teroristickým organizacím ve snaze zastavit sebevražedné útoky proti izraelským cílům. Armáda také zamýšlí dosáhnout bezpodmínečného propuštění desátníka Gilada Šalita a potvrdila, že nebude žádné vyjednávání o propuštění vězňů.

Bezpečnostní zdroje informují o vydání varování po celém Judsku a Samaří před snahou teroristů o provedení útoků napomáhajících Hizballáhu v jeho boji proti Izraeli.

19.07.2006 00:00 1