Praha Jeruzalém

Izrael pokračoval ve svém boji na dvou frontách s údery na cíle Hizballáhu na jihu Libanonu a v Bejrútu a také opět vstoupil do Pásma Gazy.

Libanon
Parašutista byl vážně zraněn během operace proti postavením Hizballáhu na jihozápadě Libanonu a další tři vojáci byli zraněni v přestřelkách na východní části hranice. Izrael působí na hranici mezi Izraelem a Libanonem se snaze zničit odpalovací zařízení raket Hizballáhu. Armáda plánuje v pokračování cílených pozemních průniků do Libanonu, aby zastavila raketovou palbu proti severnímu Izraeli.

Mezitím izraelské letectvo shodilo více než 20 tun bomb na bunkr v Bejrútu o němž byl přesvědčen, že v něm přebývá Hassan Nasralláh, vůdce Hizballáhu. Hizballáh sdělil, že žádný z jeho vůdců nebyl při útoku zabit.

Velvyslanec Izraele při OSN, Dan Gillerman, sdělil, že Izrael nebude vydávat prohlášení o útoku, dokud nebudou jistá všechna fakta, zároveň ale řekl: „Mohu vás ujistit, že jsme přesně věděli co jsme zasáhli. … Toto nebyl žádný náboženský objekt. Bylo to skutečně sídlo velení Hizballáhu.“

Gaza
Izraelské pozemní síly pokračovaly v operaci v Gaze a se záměrem zastavit raketovou palbu na Izrael vstoupily do centrální části Pásma Gazy. Na jihu Pásma Gazy pokračovala armáda v leteckých úderech proti tunelům využívaným teroristy k pronikání do Izraele.

„IDF [izraelská armáda] bude nadále jednat s odhodláním a využije včechny prostředky, které má k dispozici, proti palestinské teroristické infrastruktuře v Pásmu Gazy pro umožnění navratu [uneseného vojáka] desátníka Gilada Šalita a pro zastavení teroristických útoků a odpalován íraket na Izrael,“ sdělila armáda v prohlášení.

20.07.2006 00:00 11