Praha Jeruzalém

Ministerský předseda Ehud Olmert přicestoval na sever a ve středu odpoledne se setkal s 20 hlavami Severního společenství. Krátce nato cestoval ministerský předseda do bombardovaného města Safed, aby se tam setkal se starostou, členy městské rady, představiteli bezpečnostního oddělení, záchrannými silami, mj. s velitelem palby, generálmajorem z velitelství domácí fronty, s policejním velitelem severní oblasti a s hlavou Magen David Adom (Červené Davidovy hvězdy).

Při setkání lídři zhodnotili všechny vojenské i civilní akce ve světle nouzové situace. Ministerský předseda povzbudil starostu Išaje Maimona, ten řekl, že mu setkání dodalo sílu. Premiér řekl: „Oproti minulým válkám jsme odlišní velitelé. Tato nebyla plánována, ale o dva týdny později a během války stát pomohl jak nejvíce to bylo možné domácí frontě, která se změnila v bitevní pole.“

Dále ministerský předseda dodal, že operace „nebudou delší než dva měsíce, ale i když to bude trvat déle, než bylo plánováno, najdeme přijatelné řešení pro občany.“ Olmert řekl, že neví, kdy operace ustanou, ale Hizballáh je jistě zakusí na vlastní kůži. „Naše síla je to, co nám dáváte a doufám, že mě příští rok pozvete na zahájení festivalu Klezmer [hudební festival v Safedu],“ řekl.

28.07.2006 00:00