Praha Jeruzalém

Delegáti židovské komunity v Británii a britští poslanci se po demonstraci před syrskou ambasádou, na které požadovali propuštění uneseného izraelského vojáka, setkali se syrským velvyslancem. Velvyslanec Sami Khigami překvapil demonstrující tím, že jejich delegáty pozval na setkání. Demonstrující požadovali, aby velvyslanec přiměl syrského prezidenta Bašara al-Assada aby donutil Khaleda Mašála, vůdce Hamásu v Damašku, k propuštění vojáka. Předsedkyně Sionistické federace Velké Británie, Estelle Gilson, a židovský poslanec, Louise Ellman, se s velvyslancem setkali na 15 minut. Po setkání řekli, že Khigami byl velmi slušný a zdvořilý a slíbil předání jejich vzkazu do Damašku.

Demonstrující také požadovali, aby Sýrie přestala financovat teror a ukázala svou dobrou vůli tím, že použije svého vlivu aby pomohla k návratu uneseného vojáka Gilada Šalita. Khigami řekl, že si je vědom starosti o vojáka, ale požadoval demonstranti aby zvážili také tisíce palestinských vězňů v izraelských vězení.

Protesty probíhaly na syrských ambasádách po celém světě, také v New Yorku, kde svou solidaritu s Izraelem ukázalo přes 1000 lidí.

11.07.2006 00:00