Praha Jeruzalém

Dnes brzy ráno identifikovala izraelská armáda několik osob postupujících směrem k izraelských jednotkám operujícím blízkohraničního plotu v severní části Gazy. Skupinka byla viděna při pokládání výbušných zařízení. Izraelská armáda proti nim podnikla letecký útok.

Dnes ráno také armáda zaútočila proti budovám teroristické organizace Hamás, které jsou používány k plánování teroristických útoků proti Izraeli a vysílání teroristů. Včera ráno podniklo izraelské letectvo útok na teroristickou buňku vyzbrojenou protitankovou střelou blízko severní části bezpečnostního plotu mezi Izraelem a Pásmem Gazy.

Palestinská samospráva je plně odpovědná za to co se děje v Pásmu Gazy, ale nepřijímá žádná opatření aby zabránila teroristickým útokům ze svého území, které jsou mířeny proti civilistům v Izraeli. Je to tato nečinnost, která zvýšila aktivitu izraelské armády v oblasti, aby mohla chránit občany Izraele a zabránila vystřelování raket na Izrael. Izraelská armáda bude i nadále pokračovat v akcích proti teroristům v Pásmu Gazy, aby zajistila bezpečný návrat desátníka Gilada Šalita a aby zabránila teroristickým útokům a raketovým útokům mířeným proti izraelským civilistům.

04.07.2006 00:00 9