Praha Jeruzalém

Aliza Olmertová, manželka ministerského předsedy Ehuda Olmerta, včera navštívila sever Izraele, aby podpořila místní obyvatele ohrožované raketovými útoky.

Paní Olmertová navštívila dětské jesle ve Šlomi, kde se setkala s rodiči a dětmi, kteří zůstávají v protileteckých krytech kvůli pokračujícímu bombardování a shlédla s dětmi vystoupení břichomluvce. Poté paní Olmertová navštívila centrum aktivit pro děti v Mr’aru a navštívila společenské centrum v Harfejši.

Dalšími hosty, kteří projevili svou podporu severu, je tým Maccabi Moskva, kteří hrají nižší ligu v hlavním městě Ruska. Návštěva zahrnovala šestnáct hráčů a skládala se z Židů i ne-Židů. Kapitánem týmu je izraelský velvyslanec v Rusku Arkadi Milman. Tým navštíví zraněné v nemocnici Ramabam v Haifě i protiletecké kryty na severu. Maccabi Moskva sehráli přátelský zápas proti novým imigrantům z latinské Ameriky. Starosta Moskvy, který sponzoruje ligu ve městě, dal své požehnání návštěvě, kterou tým vykonal na vyjádření solidarity s Izraelem.

04.08.2006 00:00 2