Praha Jeruzalém

Americký prezident George Bush včera oznámil, že USA poskytne Libanonu pomoc 230 milionů dolarů na obnovu domů poničených během války. Navíc USA poskytne Libanonu desítky tisíc tun pšenice.
Bush také volal po urychleném nasazení mezinárodních sil v jižním Libanonu a stabilizaci příměří v regionu. Bush také slíbil, že USA poskytne logistickou podporu a bude mezinárodním jednotkám poskytovat zpravodajské informace. USA také pracují na vylepšení mandátu pro jednotky tak, aby se mohlo účastnit více zemí.
Izraelský vícepremier Šimon Peres včera varoval, že prostředky, které mezinárodní společenství poskytuje Libanonu na obnovu, mohou skončit v rukou Hizballáhu. „Doporučuji, ať se každý poučí od Palestinců, kde skončily peníze poslané Evropskou Unií v kapse Arafatova hnutí Al Fatah a způsobily korupci, které vedla k pádu tohoto hnutí. je třeba znovuobnovit Libanon a ne postavit něco, co ho zničí,“ řekl Peres během setkání s nizozemským ministrem zahraničí, Bernardem Botem. Peres také vyjádřil své znepokojení nad tím, že Evropa v mezinárodních silách nehraje větší roli.

22.08.2006 00:00 1