Praha Jeruzalém

Ministerský předseda Ehud Olmert jmenoval Ofera Dekela, bývalého náměstka izraelské bezpečnostní informační služby (GSS – General Security Service, hebr. Šabak, známá též jako Šin Bet), aby vedl diplomatické snahy, které budou vést k návratu tří unesených vojáků – Gilada Šalita, Eldada Regeva a Ehuda Goldwassera.
Kancelář ministerského předseda informovala, že Dekelovi budou nápomocny jak zpravodajské služby, tak i další složky vlády. Olmert ho jmenoval pro všechny aspekty návratu vojáků – mezinárodní vyjednávání i kontakt s rodinami unesených vojáků. Olmert Přání vyjádřil jmenovat takovou osobu i na nedělním setkání s rodinami vojáků.
Olmert si Dekela velmi cení a v minulosti ho dokonce navrhnul na post ředitele GSS po Avi Dichterovi. Nakonec ale tehdejší ministerský předseda, Ariel Šaron, jmenoval na tento post Juvala Diskina. Dekel se poté rozhodl od GSS odejít. Dekel je považován ze osobu blízkou Ehudu Olmertovi, dokonce spolu minimálně jednou týdně chodí sportovat. Dekel se také podílel na přípravě změn ve složení kanceláře premiéra.

15.08.2006 00:00 1