Praha Jeruzalém

Ministerský předseda, Ehud Olmert, včera při návštěvě na severu Izraele řekl, že Izrael neobnoví jednání se Sýrií , dokud Sýrie nepřestane podporovat teroristické organizace. Olmert také varoval před planými nadějemi v tomto směru.
„Někteří doporučují usmíření s Assadem, ale já doporučují nezapomínat na ty tisíce raket, které tu dopadaly na naše hlavy. Všechny prošly přes Sýrii a některé tam byly i vyrobeny. Všechny teroristické organizace tam mají svá velitelství a jsou podporovány syrskou vládou. Únosci Gilada Šalita jsou v Damašku, takže nemůžeme začít fantazírovat o začátku vyjednávání. Sýrie nepřestala dodávat střely, které jsou schopny zasáhnout naše města. Nezačneme s vyjednáváním, dokud neučiní několik základních kroků,“ řekl Olmert.
Olmert také dodal, že jakmile Sýrie přestane s dodáváním střel pro Hizballáh a přestane podporovat teroristické skupiny, Izrael začne rád vyjednávat. „Budeme jednat pouze pokud se Sýrie radikálně změní,“ řekl. Olmert vše řekl jako odpověď na stanovisko ministra vnitra, Avi Dichtera, který pro Izraelský vojenský rozhlas řekl, že Izrael se z Golan stáhne výměnou za trvající mír se Sýrií.

22.08.2006 00:00 1