Praha Jeruzalém

Izraelské jednotky objevují v Libanonu špičkové kamery, plynové masky. Je mimo pochyby, že Hizballáh byl připraven.

Představitelé izraelské armády (IDF) říkají, že byli překvapeni pokročilým vojenským vybavením Hizballáhu, které odhalily jednotky v Libanonu a které představuje pro izraelské síly obtížnou výzvu v bojích, které nabývají na síle. Po vypuknutí nepřátelství velitelé IDF zjistili, že odhady týkající se zbraní byly přesné, nicméně některá pozdější zjištění překonala předpovědi.

Vybavení nalezené izraelskými jednotkami zahrnuje vybavení pro noční vidění, plynové masky, špičkové radiové vybavení, desítky pušek, různé druhy ručních zbraní, tlumiče, helmy a ochranné vesty. Vojáci také našli počítačové komponenty svědčící o faktu, že Hizballáh jedná organizovaně a dokumentuje své operace.

„Náhle, během bitvy, jsme viděli, jak se keř pohybuje nahoru a o vteřiny později se změnil v teroristu střílejícího na naše vojáky,“ řekl Ynetu jeden voják. „Jestli jsme si mysleli, že o Hizballáhu víme vše, nemůžeme skrývat fakt, že některé věci nás překvapily, přinejmenším mezi elitními jednotkami skupiny, jejíž schopnosti překvapit nejsou nepodobné elitním jednotkám IDF.“

Jednotky také objevily speciální pozorovací systém umožňující teroristům pozorovat vývoj vně jejich bunkrů zatímco se skrývají uvnitř. Systém byl instalován uvnitř bunkru a vně byla kamera.

08.08.2006 00:00 3