Praha Jeruzalém

Krátce po zveřejnění této zprávy na serveru Israel.cz (krátce po 18:00) se upozornění na neaktualizovanou zprávu objevilo také v diskusi ke zprávě na serveru Novinky.cz. Je otázkou, zda redaktory upozornil cenzor diskuze, nicméně je jisté to, že celé vlákno v diskuzi, které se rozvinulo z upozornění na mylnou informaci „zmizelo.“

Dovolíme si jen poukázat na větu v hlavičce zprávy, která naznačuje jistou zaujatost a také to, že se redaktor musel s upozorněním trochu „poprat“: „Oběť byla jen jedna. Při izraelských náletech zemřelo v pondělí v Libanonu i tak třicet lidí.“ (Citováno po aktualizaci ve 20:58.) Mimochodem, všimli jste si, poměru toho, jak často se na Novinkách věnují útokům Izraele na Libanon ve srovnání s útoky Hizballáhu na Izrael?

Další záležitostí, která vzbuzuje pochybnosti o profesionalitě a přehledu redaktorů Novinek je ignorování zprávy o změně odhadu počtu mrtvých po izraelském náletu na Kanu – Novinky ve své zprávě nadále píší: „Právě na tuto obec zaútočil Izrael už minulý víkend. tehdy zemřelo 54 civilistů. Šlo zatím o nejkrvavější útok sporu.“  (Publikováno 6.8.2006 23:01) Server Israel.cz přitom již 4.8.2006 přinesl zprávu, která se objevila snad ve všech médiích a která snižovala počet obětí cca na polovinu. 

07.08.2006 00:00 2Zdroj: Redakce Israel.cz