Praha Jeruzalém

V dokumentech, které byly nalezeny v průběhu války v Libanonu, Hizballáh odhaluje, jak získává podporu od místní šíitské populace a hlavně jak pro svou věc verbuje děti: letáky, dary a dotazníky.

Dokumenty, které byly odhaleny tento týden Informačním centrem pro zpravodajství a terorismus v Centru pro speciální studia, byly nalezeny v šíitské vesnici ´Aita aš-Ša´ab a ´Ait´arun vojáky izraelské armády a ukazují náborové a propagandistické materiály zaměřené na děti. Materiály obsahují dotazník určený k poučení mladých o hodnotách Hizballáhu různými otázkami: „Kdo je nejstarší Libanonec uvězněn ve vězení izraelského nepřítele?“ „Kde zasáhla letadla sionistického nepřítele Šejcha ´Abbáse Musawiho, jeho ženu a syna Hussejna?“ a „Kde provedl istišchádi (sebevražedný útočník) Šejch Ass´ad Bero svůj hrdinský čin?“ Každý, kdo odpověděl správně, byl odměněn cenou od Hizballáhu.

Další materiály zahrnují letáky zaměřené na zisk financí, zobrazují mince peněz, které míří do pokladničky ve tvaru mešity, a kulky, které vychází z druhé strany, trefují se do Davidovy hvězdy a rozbíjejí ji.

Většina materiálů byla vyrobena a financována Organizací na podporu islámského odporu, což je křídlo Hizballáhu určené k získávání financí. Organizace působí na Blízkém východě i v západních zemích včetně USA. Organizace na podporu islámského odporu byla tento týden ve Spojených státech zakázána ministerstvem financí, které zmrazilo všechny její fondy a veškeré dotace byly organizaci zakázány.

01.09.2006 00:00 2