Praha Jeruzalém

Izraelský ministr obrany se obrátil na americkou firmu Lockheed Martin se žádostí o zkoušku a vylepšení systému protivzdušné obrany s možností využití proti raketám Hizballáhu.
Systém používá 35mm střely, které mohou dostatečně porušit vystřelenou raketu nebo střelu a způsobit, že mine svůj cíl.  I když je systém vyráběn jednou z největších zbrojařských společností – Lockheed Martin, byl původně vyvinut švýcarskou firmou Oerlikon Contraves Corporation.

Ministr obrany se na společnost Lockheed Martin obrátil se žádostí o test systému proti raketám vystřelovaným hnutím Hizballáh i palestinským Kassámům ještě před válkou v Libanonu. Zdroje blízké projektu tvrdí, že ve Spojených státech probíhají testy a měly by být dokončeny během několika týdnů. V minulých letech se na obranu proti raketám krátkého a středního doletu vystřelovaných na Izrael, testovalo hned několik systémů. Systém Northrop Grumman′s Nautilus Skyguard, Vulcan Phalanx , který je již nainstalován na izraelských raketových lodích a izraelský systém Barak  vyrobený společností Rafael.

05.09.2006 00:00 12