Praha Jeruzalém

V reakci na oznámení zpravodajských služeb o tom, že Hamás pašoval do Pásma Gazy protitankové a protiletadlové střely, oznámil ministr obrany Amir Peretz, že je třeba vystupňovat ofensivu proti pašování zbraní do Gazy. To znamená udeřit na místa, kde se nacházejí tunely, které se pro pašování zbraní a jiného materiálu z Egypta do Gazy používají.
Podle Peretze armáda vystupňovala aktivity  v severním a jižním sektoru Gazy a Hamásu i ostatním teroristických skupinám byly způsobeny těžké škody.
V reakci na prohlášení libanonského ministra obrany, Eliase Murra, že libanonská armáda zasáhne jakékoliv letadlo izraelského letectva, které by se objevilo nad Libanonem řekl, že Izrael je připraven na jakoukoliv vojenskou akci v oblasti. Řekl, že je třeba jasně říct, že dokud není plněna rezoluce 1701, včetně návratu vojáků a embarga na zbraně, nemá v úmyslu dělat jakékoliv změny. Dodal, že Izrael bude pokračovat ve všech nezbytných aktivitách aby kontroloval oblast a získal nezbytné informace.
Ve vztahu k vojenských aktivitám na Západním břehu Peretz prohlásil, že bezpečnostní složky pokračují v zatýkání a že tento postup zmařil mnoho teroristických útoků.

16.10.2006 00:00 3