Praha Jeruzalém

Izraelští středoškoláci, kteří prokázali svou znalost Německa, získali speciální cenu od německé ambasády v Izraeli: dvoutýdenní výlet do Německa, kde budou svůj čas trávit s Němci stejného věku, budou ubytováni v hostitelských rodinách a budou mít možnost si celou zemi prohlédnout.
Dvacet studentů ve věku od 16 do 18 let získalo cenu v soutěži pojmenované po německém prezidentovi Johannesi Rauovi. Soutěže se zúčastnily stovky středoškoláků. Museli nejprve projít testem, ve kterém ukázali svou znalost Německa. 60 studentů s nejlepším výsledkem bylo pozváno na Německou ambasádu na pohovor. Z nich bylo vybráno 20, kteří získali cenu v podobě výletu do Německa.
Studenti nejprve stráví týden v hostitelské rodině a budou zváni do německých škol, kde budou mluvit o Izraeli s německými studenty. Poté stráví týden v Berlíně, kde se setkají s tajemníkem ministerstva zahraničí a s poslanci v Bundestagu a poté se setkají s poradcem pro zahraniční záležitosti.
Studenti poznají moderní Berlín a budou diskutovat o různých aspektech izraelsko- německých vztahů. Večery stráví s Němci svého věku v restauracích, kavárnách a klubech.

09.10.2006 00:00 2