Praha Jeruzalém

Malajsie vyšle 300 svých vojáků jako součást mezinárodních jednotek v Libanonu i přes nesouhlas Izraele. Izrael je silně proti účasti Malajsie v mezinárodních jednotkách zejména proto, že během války veřejně podporovala Nasralláha a Hizballáh.
Generální tajemník OSN, Kofi Annan, Izraeli slíbil, že součástí mezinárodních jednotek nebudou vojáci žádné „citlivé“ země, ale  poté od svého slibu ustoupil a trvá na nasazení vojáků z Malajsie, protože Malajsie je muslimským státem. Představitelé OSN řekli, že se jedná o síly OSN a ne národní síly a že Izrael nebude diktovat OSN kdo smí a nesmí být jejich součástí.
Izrael byl původně také proti účasti vojáků Indonésie, ale poté, co obdržel od Američanů zprávu o tom, že Indonésie by ráda zlepšila vztahy s Izraelem, svůj nesouhlas odvolal a indonéští vojáci tak budou tvořit součást mezinárodních jednotek v Libanonu.
Zdroje z OSN tvrdí, že indonéští vojáci nebudou nasazeni v blízkosti izraelské hranice a tak se není třeba obávat možných konfliktů s izraelskou armádou.

03.10.2006 00:00 1