Praha Jeruzalém

Stovky a tisíce turistů z Izraele i zahraničí zaplavily turistická centra a přírodní rezervace na severu Izraele, aby zde oslavily svátek Sukkot (Svátek stánků). Obsazenost hotelů v Galilei dosáhla 90%. Očekává se další nárůst počtu návštěvníků.
Ostatní atrakce, jako například sjíždění řek Jordán a Banias na kajaku a návštěva rezervace v údolí Hula, zaznamenaly zvýšený zájem návštěvníků.
Tradičně je Sukkot svátkem festivalů. Ve městech na severu, která byla během války těžce zasažena, se uskuteční se tři hlavní festivaly tohoto roku. Prestižní mezinárodní filmový festival v Haifě, divadelní festival v Akko a taneční festival v Carmielu, který byl kvůli válce přesunut právě na Sukkot.
Na nezájem turistů si ale nemohou stěžovat ani ostatní místa v Izraeli. Národní židovský fond hlásí, že přírodní parky a rekreační lokality v jižním Izraeli jsou také hojně navštěvovány turisty. Horkým tématem souvisejícím s počtem turistů, bylo zachování čistoty přírodních rezervací. Židovský národní fond však s potěšením oznámil, že ohleduplnost k životnímu prostřední je vyšší něž kdykoliv před tím a že i přes velký počet návštěvníků bylo zachováno čisté prostředí.

09.10.2006 00:00 4