Praha Jeruzalém

Ministerský předseda, Ehud Olmert, využil příležitosti během projevu při otevíracím ceremoniálu v Knessetu, aby pozval libanonského premiéra Fouada Sinioru k setkání. Přímému setkání bez prostředníků, aby mluvili o míru mezi dvěma národy.
Siniora nabídku rychle odmítl s tím, že „Libanon bude poslední arabskou zemí, která s Izraelem podepíše mírovou smlouvu.“
Během projevu se Olmert zmínil také o mírových náznacích přicházejících od syrského prezidenta Bašára Assada. Řekl, že Izrael chce mír se Sýrií, ale nebude jednat s někým jako je Assad, který podporuje terorismus a umožňuje fungování velitelství teroristický organizací (v Damašku).
O Palestincích řekl, že hodlá využít každé příležitosti k obnovení vyjednávání a vyzval palestinského prezidenta Abu Mazena, aby se s ním co nejdříve setkal.
Olmert také vyjádřil své přání na změnu vládního systému v Izraeli a přijetí Ústavy. Dále také dodal, že pracuje na rozšíření koalice a že udělá vše co bude v jeho silách aby se unesení vojáci vrátili zpět.

17.10.2006 00:00 2