Praha Jeruzalém

Ministr obrany, Amir Peretz, během setkání vlády řekl, že zpravodajské informace shromážděné v jižním Libanonu ukazují na obnovu Hizbaláhu a zvýšený tok zbraní ze Sýrie. „Dokud budou tyto snahy pokračovat, jsou průzkumné lety legitimní.“
Peretz tak reagoval na slova francouzského ministra obrany a velitele UNFIL o tom, že izraelské lety jsou považovány za nepřátelské a mohou být sestřeleny, protože nemají v libanonském vzdušeném prostoru co dělat. „Mezinárodní jednotky mají jednat proti Hizballáhu, ne proti Izraeli. Bezpečnost Izraele je hlavní prioritou. Dokud není uplatněna rezoluce 1701, nehodláme s lety přestat,“ řekl.
Ve vztahu k Sýrii Peretz prohlásil, že i nadále pokračují ve sledování připravenosti syrské armády. „V Izraeli byl stupeň připravenosti zvýšen v souvislosti s válkou v Libanonu a je neustále vyhodnocován. Assad pokračuje ve svých dvoustranných vyjádření a bude posuzován posle svých činů, ne podle slov. Musí přestat se sponzorováním teroristických organizací,“ řekl Peretz.

23.10.2006 00:00