Praha Jeruzalém

Izrael dovolil zástupcům mezinárodního Červeného kříže dvě návštěvy tří libanonských vězňů, kteří jsou zadržováni Izraelem. Byla umožněna také výměna dopisů mezi vězni a jejich rodinami v Libanonu.
Libanonské noviny As-Safir citovaly mluvčího libanonského Červeného kříže, Hašema Hassana, který řekl, že Červený kříž pokračuje v jednáních s Hizballáhem. Snaží se přimět Hizballáh k tomu, aby umožnil návštěvu dvou unesených izraelských vojáků, Eldada Regeva a Ehuda Goldwassera. Jednání ale zatím nebyla úspěšná. Podle Hassana jednání pokračují a není možné předem cokoliv říct.
Hassan také potvrdil zprávu, že zástupci Červeného kříže navštívili libanonské vězně v Izraeli a zprostředkovali výměnu dopisů mezi nimi a jejich rodinami v Libanonu.
Na internetové stránce  al-moqawama, která patří Hizballáhu, se objevila zpráva, že zástupci z blízkosti Hizballáhu navštívili během oslav Eid al-Fiter, které se odehrály před dvěma týdny, rodiny čtyř libanonských vězňů držených v Izraeli. Jednalo se i o rodinu Samira Kuntara, který v roce 1979 zavraždil Haranovu rodinu v Nahariji a odpykává si v Izraeli čtyři doživotní tresty.

05.11.2006 00:00 3