Praha Jeruzalém

Šin Bet odhalila teroristickou síť tvořenou pouze ženami, které provozovaly a podporovaly teroristické aktivity Islámského džihádu na Západním břehu.
Během srpna a září bylo zadrženo šest žen za údajnou spolupráci s teroristickou organizací Islámský džihád, která působila v okolí města Ramalláh na Západním břehu a aktivně podporovala a financovala ostřelování a bombové útoky podél silnic v oblasti a pracovala v přípravnách výbušnin.
Síť byla rozdělena na dvě buňky. Jedna operovala ve vesnici Kfar Avin a druhá ve vesnici Kfar Na’ama. Obě jsou odpovědné za několik útoků v oblasti Ramalláhu, ke kterým došlo během posledního roku.
Wadaha Fakha’a (34) z vesnice Jilzon, která vedla kancelář Islámského džihádu v Ramalláhu, u výslechu vypověděla, že byla odpovědná za získávání a další přerozdělování peněz z velitelství Islámského džihádu v Sýrii. Peníze byly doručovány dalším teroristickým buňkám prostřednictvím žen-kurýrů – Haba Hamidat (21) a Falastin Tsoobah (21) z Jilzonu. Jako kurýři s penězi byly zaměstnány i další ženy, které podle vlastní výpovědi za jeden převoz peněz dostávaly zaplaceno $100.
Další zadrženou ženou je Rania Abu Khadir (26), která vedla studentskou unii Islámského džihádu na Hebronské univerzitě. Je podezřelá z podílu na organizování charity, která vybírala peníze pro teroristické buňky a rodiny sebevražedných útočníků.
Podle bezpečnostních zdrojů má využívání žen v teroristických aktivitách vzrůstající tendenci. Během probíhající intifády se objevilo několik sebevražedných útočnic, které způsobily velké ztráty na životech. Zatím poslední útok sebevražedné atentátnice se odehrál včera, kdy se sebevražedná atentátnice z Islámského džihádu odpálila poblíž dočasného vojenského stanoviště ve městě Beit Hanun na severu Gazy. Útočnice byla na místě mrtvá, jeden voják byl lehce zraněn.

07.11.2006 00:00 2