Praha Jeruzalém

Od začátku operace Podzimní mraky, která začala minulou středu a je namířena proti výrobnám raket Kassám, logistice a odpalovacím zařízením v severní části Gazy, bylo nahlášeno 47 zabitých Palestinců, mezi nimiž je jen několik ztrát na civilních životech.
Při sobotních bojích bylo zabito 11 teroristů, jeden další je hlášen z dnešního dne. Podle izraelské armády se obětí bojů stali 3 civilisté. Vysoký armádní důstojník řekl, že Palestinci se záměrně snaží číslo civilních obětí navýšit.
Izraelská armáda také hlásila noční operace, nálety izraelského letectva na odpalovací zařízení v oblasti a ozbrojence, kteří byli identifikováni poblíž míst ve kterých operovala armáda.
Další noční operace, jejíž součástí bylo i prohledávání domů, objevila sklady zbraní – útočných pušek AK-47, výbušnin a granátů. Dva obyvatelé z domu, kde byl sklad nalezen, byli zadrženi a odvezeni k výslechu. V domech byla nalezena výbušná zařízení, granáty, neprůstřelné vesty a izraelské uniformy.
Během přestřelky mezi armádou a ozbrojenci byl jeden z vojáků těžce zraněn po výbuchu nástražného systému ve městě Beit Hanun. Voják byl převezen do nemocnice Soroka v Berševě a jeho stav je stabilizovaný.
I přes úspěch operace bylo v sobotu odpáleno dalších sedm raket Kassám, v neděli pak další dvě. Většina dopadla na otevřených prostranstvích v západním Negevu, jedna v kibucu, kde způsobila malou škodu na domě a jedna dopadla blízko trhu ve Sderotu. Z těchto útoků nebyly hlášeny žádné vážné škody ani zranění.

05.11.2006 00:00 1