Praha Jeruzalém

Ve snaze obejít zahraniční média, která se soustřeďují jen na konflikt s Palestinci, se stal Izrael první zemí na světě, která otevřela oficiální blog, aby ukázala svůj národ také v jiném světle, obzvlášť mladému publiku po celém světě.
Střední škola Reali v Haifě teď na sebe vzala úkol, zásobovat blog videi vytvořenými studenty, kteří studují sdělovací techniku. Videa mají vykreslit „normální“ život mladých lidí v Izraeli.
Studenti navíc vytvoří pro blog videa, která budou zahrnovat originální videoklipy na různé písničky, jedinečné sportovní události v Izraeli, místa kam se chodí bavit, exkurze, rozhovory s autory a vědci a mnoho dalších témat.
Iniciativním člověkem, který se do tohoto projektu pustil, je David Saranga, izraelský konzul pro sdělovací prostředky a veřejnou diplomacii v New Yorku. Podle Sarangy umožní spolupráce se školou Reali studentům navázat dialog s jejich vrstevníky po celém světě. To umožní ukázat také lidský rozměr izraelské společnosti.
Dnes je na stránce www.isrealli.org více než 30 videí. Mimo jiné také video slavného izraelského zpěváka Ivri Lidera, vítězství izraelské tenisové hvězdy Sahar Pe′er, záběry nočního života v Tel Avivu a mnoho dalšího.

21.11.2006 00:00 3