Praha Jeruzalém

Během nedělní noci zabila Izraelská armáda v Kabatíji, jižně od Džanínu, 22letého velitele Výborů lidového odporu, Abeda el-Razeka. V přestřelce zemřela i 50letá žena, která sebrala zbraň zabitého velitele a pokusila se s ní utéct. Že se jedná o ženu bylo zjištěno až poté, co byla zastřelena.
Podle armádního mluvčího se izraelské jednotky hlídkující v Kabatíji dostaly několikrát pod palbu palestinských teroristů. Podle vojáku byly v jedné z přestřelek dva Palestinci zasaženi.
Podle vysokého představitele Výborů lidového odporu, Jásira Maza’ala má Izrael za zabité „očekávat odplatu na Západním břehu i v Pásmu Gazy,“ informoval izraelský rozhlas.
Izraelská armáda také během noci zatkla v Judsku a Samaří 15 hledaných Palestinců, kteří patří k teroristickým frakcím.
K událostem došlo krátce poté, co v neděli vešlo v platnost příměří mezi Izraelem a Palestinci. Tato dohoda měl zastavit množství raket Kassám dopadajících na město Sderot v jižní části Negevu.
Ministerský předseda, Ehud Olmert, doufá, že by se příměří mohlo uplatnit na všech palestinských územích, ale převládá spíše skepse. Hamás vkládá veškeré snahy do nového vyzbrojení, což bude znamenat větší hrozbu pro izraelské vojáky.

27.11.2006 00:00 6

Klíčová slova