Praha Jeruzalém

10-letá dívka z Los Angels učinila dojemné gesto pro obyvaele severní komunity Šlomi: Dívka, jejíž jméno je Šira Buskila, dcera rabína synagogy Tiferet Jisrael, se zajímala o osud dětí v této komunitě a zůstala s nimi v kontaktu během izraelsko-libanonské války.
Nyní se rozhodla ještě k významnějšímu gestu a to uspořádáním sbírky, jejíž výtěžek v hodnotě 24.000 USD byl věnován dětem a školám ve Šlomi. Šira bude přivítána v Šlomi v neděli, kdy se rovněž připojí k 350 dětem v dětské show při příležitosti svátku Chanuka.

Gabi Neéman, předsedkyně místního zastupitelstva, nemohla skrýt své nadšení.
„Šira se vždy zajímala o to, co se dělo v naší komunitě v době války, byli jsme s ní každodenně v kontaktu. Během její návštěvy jí bude předáno osvědčení o zásluze a dostane se jí náležitého přijetí. Zaslouží si náš velký dík, ode mne i od dětí,“ dodala.

Šira vybrala peníze následujícím způsobem: Zakoupila plastové čajové lžičky s vyraženou izraelskou vlajkou. Ty potom se svými přáteli rozdávali členům komunity, kteří na každou lžičku věnovali dobrovolný příspěvek. Šira poslala také dárcům blahopřání ke svátku Roš Hašana.

Širin otec, Daniel Buskila, který přijel se svou dcerou do Izraele v úterý, řekl: „Minulý rok jsem navštívil Šlomi s malou skupinou z Los Angeles a Šira jela se mnou. Navázala s dětmi pevné pouto. Během války o ně měla strach a rozhodla se, že poté, co válka skončí, pronajme autobus a vezme děti na denní výlet.“

10.12.2006 00:00 0

Klíčová slova