Praha Jeruzalém

Izraelské snahy o pokrok v programu v muslimským státech zaznamenaly tento týden další důležitý krok. Ministerstvo zahraničí spustilo internetovou stránku v indonéštině pro nejpočetnější muslimský národ na světě.
I když Izrael a Indonésie nemají oficiální diplomatické vztahy, přístup k populaci 200 000 000 muslimů v jejich vlastním jazyce může být dobrým krokem pro pochopení a budoucí naděje na vztahy a spolupráci.
Webová stránka (http://jakarta.mfa.gov.il) nebude pokrývat pouze politická a diplomatická témata, ale bude se zabývat také kulturou, vědou, ekonomií a vzděláváním. O těchto tématech je totiž jen malé povědomí.
Jedním z hlavních problémů, se kterými se bude stránka potýkat je fakt, že po mnoho let byla místní populace informována pouze médii nepřátelskými k Izraeli, které nenastínily objektivní a úplný obraz o situaci v regionu.
Stránka nyní umožní indonéským uživatelům získat informace přímo z Izraele a o Izraeli. Nadějí je, že nová stránka přispěje ke snížení špatných představ o Izraeli mezi indonéskou veřejností a umožní opravdový dialog s velkou a důležitou populací, která je důležitou součástí muslimského světa.

19.12.2006 00:00 1

Klíčová slova