Praha Jeruzalém

Izraelské politické zdroje popřely nedělní zprávy arabských médií, že brzy dojde k průlomu v jednáních a dohodě o propuštění Gilada Šalita.
Zdroje řekly, že kontakty pokračují a že došlo k pokroku, ale není místo pro euforii, že by k průlomu v jednání mohlo dojít během několika dnů. Zdroje navíc popřely, že by obdržely videonahrávku, na které únosci ukazují Šalita naživu, jak v neděli informovaly arabské noviny v Dubaji. Zdroje popřely i to, že k uzavření vyjednávání dojde během setkání ministerského předsedy Olmerta a egyptského prezidenta Mubaraka ve čtvrtek v Šarm el-Šejku.
Ministerský předseda, Ehud Olmert, telefonoval v neděli palestinskému prezidentovi, Mahmúdu Abbásovi, aby mu popřál k svátku Eid al-Adha, který se slaví tento týden. Oba se shodli na pokračování a pokroku v tématech, která byla diskutována během jejich minulého setkání před několika týdny.
Ministr obrany, Amir Perec, telefonoval s přáním šťastných svátků jordánskému králi Abdullahovi II. Mluvili také o současné situaci v regionu  a vyhlídkách na mír a stabilitu v oblasti. Perec pochválil Jordánsko za roli, kterou na Blízkém východě hraje, a za jeho přispění pro mír v oblasti.

01.01.2007 00:00 2