Praha Jeruzalém

Ministerský předseda, Ehud Olmert, a ministr financí, Avraham Hirchson, akceptovali požadavek vicepremiéram Šimona Perese, a oznámili, že 3,5% škrt pro všechna ministerstva neovlivní rozpočet pro posílení Negevu a Galileje, jejichž součástí jsou i programy pro obnovu severu Izraele.
Vláda schválila plán pro posílení Haify a severu Izraele ve výši 2,8 miliard šekelů a také strategický plán pro rozvoj Negevu na rok 2007 ve výši 400 milionů šekelů. Plány se soustřeďují na oblast zaměstnanosti, vzdělání, osídlení, infrastruktury, obcí a kvality života v Negevu a Galileji.
Během setkání Peres řekl, že i přes válku na severu a navýšení rozpočtu pro ministerstvo obrany, musí Izrael i nadále investovat do Negevu i Galileje. „Nesmíme zranit víru veřejnosti o pravých úmyslech vlády dále jednat v těchto oblastech a investovat co jen můžeme abychom periferie posílili a rozvinuli.“
„Rozvoj Negevu a Galileje je nyní mezi nejvyššími prioritami izraelské vlády a nesmíme proto dělat rozpočtové škrty pro tyto oblasti, „řekl Peres a pochválil Olmertovo a Hirchsonovo rozhodnutí rozpočet nekrátit.

08.01.2007 00:00 10

Klíčová slova