Praha Jeruzalém

Izrael provedl v neděli v noci úspěšný test obranných raket Arrow, které jsou schopné zasáhnout jakékoliv íránské střely s jadernou hlavicí. Jednalo se o první noční test.
K testu došlo v den výročí íránské revoluce, ale načasování bylo závislé na povětrnostních podmínkách.
Podle představitelů armády následoval tento první noční test méně než dva týdny poté, co Sýrie otestovala vylepšený model raket Scud, které podle představitelů armády mohou v budoucnu znamenat ohrožení pro Izrael.
Nedělní test byl celkově patnáctým testem obranného systému Arrow. Poslední test byl izraelským letectvem proveden v prosinci 2005. Dvě baterie systému Arrow byly propojeny se systémem Patriot.
Podle Ministerstva obrany bylo cílem testu prozkoumat vylepšené operační možnosti systému, což zahrnuje i rozšíření obranného deštníku proti možným budoucím hrozbám. Během testu byl systém vyzkoušen v kombinované operační konfiguraci obou vzdálených baterií, v úvahu se při tom braly zkušenosti z minulých testů. Test systém, který vyvinuly izraelské letecké společnostmi a firma Boeing, ve všech částech simuloval skutečný operační scénář.

12.02.2007 00:00 4