Praha Jeruzalém

Bezpečnostní složky nalezly v neděli pozdě v noci tělo izraelského osadníka v rokli blízko města Hebron. Erez Levanon (42) byl pohřešován od pozdního nedělního odpoledne. Nalezen byl poblíž místní studánky, kde žijí Palestinci.
Policie vyšetřuje, zda je vražda aktivitou teroristů nebo kriminálním činem, ale zatím se přiklánějí spíš k tomu, že je spojena s teroristy.
V neděli pozdě v noci oznámili Palestinci palestinským bezpečnostním složkám, že bylo mužovo tělo spatřeno poblíž palestinské vesnice Beit Omar. Palestinští policisté informovali Izraelskou policii a ta potom oblast prohledala.
Levanon, který byl pobodán na několika místech těla, byl na místě prohlášen za mrtvého. Příčinou smrti bylo bodné poranění na krku.
Izraelská armáda oblast kvůli útočníkům prohledala. Podle centrálního velitelství zde bylo několik varování o tom, že Palestinci plánují únos Izraelců.
V neděli také armáda zahájila rozsáhlou operaci ve městě Nábulus, kde zatkla teroristu a zničila laboratoř na výrobu výbušnin, ve které se vyráběly zbraně pro vraždění Izraelců.

26.02.2007 00:00 3

Klíčová slova