Praha Jeruzalém

Vysoce postavený člen Fatahu byl v úterý vážně zraněn, když jednotka Golani střílela proti skupině ozbrojenců ve městě Nábulus na Západním břehu.
Zraněný muž, Ahmed Sanakra, je hledán bezpečnostními složkami kvůli plánování teroristických útoků na Izrael a pokládání výbušnin na Západním břehu.
Podle palestinské zpravodajské agentury Maan se Sanakrovi podařilo z místa utéct i přesto, že byl zasažen čtyřmi kulkami do břicha a jednou do levé ruky. Podle zprávy se vojákům podařilo zabavit jeho zbraň.
Minulý týden byli dva členové Brigád mučedníků od Al-Aksa – militantního křídla Fatahu, zabiti při přestřelce s izraelskými vojáky v Nábulusu. Armáda potvrdila, že jednotky střílely na ozbrojence ve městě a minimálně jednoho z nich zabily. Palestinci identifikovali dva zabité jako Mohameda Maraiše a Alleha al-Ralize. Oba podle zdrojů stříleli na izraelské jednotky operující ve městě.
Podle IDF byli oba členy Tanzimu a byli řízeni Hizballáhem odkud také dostali finance. Odpovědni byli za střelbu a házení výbušných zařízení na izraelské jednotky v oblasti.

03.04.2007 00:00